INFORMACJE DOTYCZĄCE WSZYSTKICH SESJI

REZERWACJA TERMINU

 1. Sesje odbywają się od poniedziałku do piątku (wyjątkiem są reportaże z chrztu, komunii, ślubu, narodzin oraz terminy weekendowe zaproponowane przez fotografa np. z powodu choroby lub zmiany terminu zarezerwowanej już sesji noworodkowej), po wcześniejszym umówieniu się.

 2. Podstawą rezerwacji terminu sesji jest wpłata zadatku w wysokości 100 zł - zadatek płatny jest na konto firmowe.

 3. Rozliczenie całej kwoty następuje w dniu sesji - gotówką. Ceny nie podlegają negocjacjom i rabatom - zarówno ceny sesji jak i dodatkowych ujęć, niezależnie od ich liczby. 

 4. Zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji lub niestawienia się klienta na sesji. W przypadku choroby/zdarzeń losowych uniemożliwiających zrealizowanie sesji - należy poinformować o tym fotografa najpóźniej dzień przed sesją - wówczas zadatek przejdzie na poczet kolejnej sesji/innego terminu. Nowy termin sesji należy ustalić w ciągu tygodnia od odwołania pierwotnego terminu. W przypadku braku kontaktu ze strony klienta w ciągu tygodnia - zadatek przepada.

 5. W cenę sesji plenerowych, domowych oraz reportaży wliczony jest dojazd w promieniu 20 km od Słupska. Powyżej tej odległości - należy doliczyć koszt dojazdu fotografa (1zł/km). 
   

PRZYGOTOWANIE DO SESJI I SESJA

 1. Do sesji przygotowujecie się samodzielnie. Nie zapewniam ubrań dla Wszystkich członków rodziny, ale... (patrz punkt niżej :) )

 2. Przed sesją otrzymacie ode mnie szczegółowe informacje dotyczące tego jak się przygotować. Napiszę - co zabrać ze sobą, jak przygotować do sesji dzieci i siebie oraz na co zwrócić uwagę kompletując ubiór :)

 3. Kocyki, dodatki, ubranka, opaski i czapeczki do sesji noworodkowych - zapewnia studio :) 

 4. Dla dzieci do roczku jest kilka ubranek dostępnych w studio - oczywiście można z nich bezpłatnie skorzystać.

 5. Do Waszej dyspozycji są również opaski i wianuszki, które mam w studio.

 6. W przypadku spóźnienia powyżej 15 minut - czas sesji zostanie skrócony. W przypadku spóźnienia powyżej 40 minut - sesja może zostać odwołana.

CZAS OCZEKIWANIA

 1. Czas oczekiwania na galerię ze zdjęciami do wyboru wynosi do 5 dni roboczych od dnia sesji.

 2. Czas oczekiwania na gotowe zdjęcia wynosi do 25 dni roboczych od momentu wybrania i opłacenia zdjęć przez klienta. Zamówienia nieopłacone nie są realizowane. 

 3. W przypadku, gdy klient nie dokona wyboru zdjęć w przeciągu miesiąca od udostępnienia galerii - fotograf zastrzega sobie prawo samodzielnego wyboru zdjęć w liczbie pakietowej - nie ma możliwości zamienić wówczas zdjęć na inne. 

 4. Czas oczekiwania na produkty poza pakietem (albumy, obrazy) - ustalany jest indywidualnie. Płatność za produkty dodatkowe następuje w momencie złożenia zamówienia. Zamówienia nieopłacone nie są realizowane.

INNE

 1. Fotograf nie przekazuje w żadnej formie materiału surowego (zdjęć nieobrobionych). Klient otrzymuje te zdjęcia, które zakupił.

 2. Zdjęcia niewybrane zostają usunięte - nie są archiwizowane ani udostępniane czy sprzedawane w jakiejkolwiek formie.

 3. Obróbka zdjęć nie obejmuje fotomontażu (wyjątkiem są ujęcia z sesji noworodkowych, będące kompozytem kilku zdjęć ze względu na bezpieczeństwo maluszka). Retuszowi podlegają niedoskonałości, które nie są "stałe", czyli np. krostki czy siniaki, które pojawią się kilka dni przed sesją. Retusz wliczony w cenę sesji nie obejmuje farbowania odrostów na włosach czy paznokciach, prasowania wygniecionego ubrania itp.

 4. Rodzice są zobowiązani poinformować fotografa o wszelkich problemach zdrowotnych dziecka jeszcze przed sesją. Jest to podstawa do zaplanowania bezpiecznego przebiegu sesji. 

 5. Na sesję przychodzimy zdrowi - zarówno fotograf, rodzice jak i dziecko. Fotograf zastrzega sobie prawo do niewykonania usługi, jeżeli którykolwiek z uczestników sesji będzie chory. Proszę pamiętać, że pracuję z noworodkami i kobietami w ciąży, gdzie potrzebna jest szczególna ostrożność.

 6. Rezerwacja sesji jest jednocześnie potwierdzeniem, iż klient zapoznał się z portfolio fotografa, a w szczególności ze stylem zdjęć oraz obróbki i w pełni ją akceptuje. Nie wykonuję zdjęć, które nie są zgodne z moim stylem. Wszystkie elementy na zdjęciach są prawdziwe - nie doklejam tła/dekoracji/ludzi/nieba/światełek w Photoshopie ;) 
   

DODATKOWE USŁUGI

 1. Sesja w sobotę +200 zł do ceny pakietu (nie dotyczy reportażu).

 2. Ekspres (zdjęcia gotowe do odbioru w ciągu 5 dni roboczych) + 100% wartości całej usługi.

 • Facebook - Black Circle

© 2017, Aga Skorna Fotografia